| WhatABeautifulDay a întrebat:

Este trosnitul spatelui/gatului daunator in vreun fel pe termen lung?

In fiecare dimineata o fac deoarece ma trezesc foarte incordata si tensionata, probabil din cauza pozitiei in care dorm. Stiu ca si masatul e o alternativa pentru muschi incordati, dar nu mi se pare la fel de eficient.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Nu e bine să faci din asta un obicei.
Țin minte că am fost odată să fac niște teste, și inconștient, mi-ar pârâit vertebrele cervicale.
Puțin a fost să nu mă ia la palme doctorița laughing.
Apoi mi-a explicat că pârâitul gâtului, poate eroda articulațiile dintre vertebre, iar asta se va traduce mai târziu, prin dureri crunte de cap.
Mai bine schimbă poziția în care dormi.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Îţi spun pe scurt.
NU ESTE BENEFIC. Te vei alege cu mâini tremurinzi la bătrâneţe, pe lângă dureri insuportabile când vine ploaia, am un bunic care dezvolta astfel de simptome.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că da.

Răspuns utilizator avertizat