| Arthiom a întrebat:

Urmez un tratament pentru o durere de masea, iar durerea s-a mai domolit, la fel si infectia. Problema este ca(nu stiu daca numai eu patesc asa sau mai sunt si altii) eu cand am o durere de masea, ma trezesc noaptea in primul rand din cauza durerii, sau sa iau tratamentul, insa fara un calmant nu ma pot culca inapoi, orice ora ar fi, deoarece muschii din spatele gatului, cu tot cu portiunea unde se prin de craniu si putin din muschii umerilor sunt foarte incordati, provocand un discomfort mai mare decat cel al durerii de masea, caci nu pot gasi o pozitie comfortabila in care sa stau, in afara de "in picioare". Ce sa fac in privinta asta? E vreo alifie, unguent etc pentru muschi incordati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ion_Cristian_1989 a răspuns:

Cea mai buna ar fi Nicotinat de metil o folosesc pentru spate, zona lombara.Vezi la medicul de familie sa nu ai spondiloza cervicala, eu am avut si aveam umerii incordati si durere in brate.Salut sanatate iti doresc.

| Arthiom explică (pentru Ion_Cristian_1989):

Nu am, nu am nici probleme cu spatele, incordarea asta a muschilor apare doar cand am o durere de dinti. Multumesc oricum, voi incerca, sanatate si tie!