| Loredana_lore_1998 a întrebat:

Eu am 14 ani si am inaltimea de 1, 70 sice greutate trebuie sa am pentru inaltimea si varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| xxxxTipaxxxxBrunetaxxxx a răspuns:

Nu scumpica inaltimea ta trebuie sa fie direct proportionala cu greutatea adica daca ai 1, 70 trebuie sa ai maximum 70 de kg, daca ai sub 70 este super bine pentru ca nu trebuie sa ti o cura de slabire sau un aniumit regim alimentar. Eu am 1, 68 si am 52 de kg. Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| Andr33a96 a răspuns:

Http://art-zone.ro/editorial/Inaltime_si_greutate_copii.html aici poti afla mai multe :*. sper ca ti-am fost de ajutor :*