| qieiqpalz a întrebat:

Eu am fost operat de unghie incarnata si trebuie sa tin piciorul sus toata ziua care imi da si mie niste sfaturi? ..eu stau in pat si il atarn de perete dar nu pot sta asa mai mult de 2h.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Incearca sa gasesti ceva paturi, perini din care sa faci un turnulet si sa tii piciorul pe ele. Nu cred ca ti-au zis ca trebuie sa iti stea in tavan, pur si simplu sa fie deasupra nivelului corpului.

| Laura927 a răspuns:

Pai te-a lasat maicata pana la urma sa te operezi?
vai ce ne-ai mai facut pe site astea doua zile cu operatia ta asa de "periculoasa"...
mda, eu zic sa iti pui piciorul pe doua perne, o sa fie suficient de sus, nu trebuie sa il agati de lustra.

| qieiqpalz explică (pentru Laura927):

Stiu am v-am disperat cu operatia mea dar imi era foarte frica..scuze

| qieiqpalz explică:

...ce pana mea? eu am intrebat doar ce metode de a tine piciorul sus mai sunt ..am fost deja operat!

| ee a răspuns (pentru qieiqpalz):

De ce sa ti piciorul sus? nu conteaza sunt prosti!

| qieiqpalz explică (pentru ee):

Sa nu mearaga sange in locul in care am fost operat daca va merge ma va durea asta mi au zis mai multi

| ee a răspuns (pentru qieiqpalz):

Sunt aberatii, singele vindeca!

| qieiqpalz explică (pentru ee):

Pleaca ma de aici, nu esti doctor ce pana mea tot vrei sa ma prostesti

| ee a răspuns (pentru qieiqpalz):

Si ce, orice om poate face cercetari pentru bolile de care sufera, sa studieze literatura de specialitate! felicitari tocmai ai fost mutilat pe viata si tu i pupi picioarele! omule iti meriti soarta, cand ai sa ajungi sa iti amputeze toate unghiile pentru ca nu sti cauza!

| LarissaLary189 a răspuns:

Pune mai multe perne una peste alta si pui piciorul pe ele, asa il poti tine si sus si relaxat.

| Dorin93 a răspuns:

Pune o perna sau doua sub el, ca doar nu l-oi lega de lustrra