| Ciprianadv a întrebat:

Eu de 2 saptamani am mana in ghips, sunt la fotbal si nu doresc sa pierd conditia fizica, intrebarea este pot face alergari, degajari, efort din care rezulta transpiratie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Poti face efort, atat timp cat mana nu ajunge sa fie supusa socului
de ex. poti face genoflexiuni, dar nu poti face sarituri cu genunchii la piept

cat despre alergari, si orice tip de miscare degenul asta) de fiecare data cand pui piciorul jos poti sa trimiti un soc pana in mana, deci, mai bine nu!

eu as face genoflexiuni, stat pe spate ridicat cu picioarele in sus, abdomene, eventual ridicari pe varfurile picioarelor, etc... chestii care antreneaza picioarele fara sa agite mainile

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât ai mâna în ghips nu poți face nimic.