| qieiqpalz a întrebat:

Eu de vreo 3 luni am o problema la degetul mare de la picior. Am acolo, nu stiu cum sa explic, nu e unghie incarnata, cred ca ciuperca, nu stiu, dar unde se gata unghia in partea stanga inspre degete mi se tot umfla putin, un fel de besica cu coaja si doare tare daca pun mana sau am papuci care ma strang. Eu tot imi las piciorul in ceai de musetel, il mai dau cu tetraciclina, dar tot se reface, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un recipient cu pulverizator in care pun apa oxigenata și o aplic ca pe spray și o las așa până se usuca nu pun pe șervețel că nu are niciun efect, că este absorbita de servetel puteți aplica și cu o pipetă sau turnați puțin pe deget și așa masati ori în capacul apei oxigenate sau in alt capacel și introduceți acolo degetul. Reușita va doresc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pulverizati apa oxigenata, zilnic, chiar este foarte eficienta si ieftina, cca. 3 lei in farmacii!
Daca nu trece nici asa, foarte eficient este si sucul de lamaie, proaspat stors si tamponat acolo, pe orice rana, ciuperca, eczema etc. Am avut si eu asa ceva si ca un sfat suplimentar schimbati si incaltamintea pana la vindecare si incercati cu unghiera sa taiati dupa inmuiere, acea formatiune cornoasa dureroasa. Sanatate multa!

| qieiqpalz explică (pentru anonim_4396):

Am mai taiat dar sa refacut :/ si nu pot taia carnea oricum mersii (nu am alti papuci deci mda.o sa imi cumpar luna viitoare bocanci sper sa fie ok)cum sa fac cu apa oxigenata? sa pun de ex pe un servetel si apas acolo si mai tin acolo putin?

| qieiqpalz explică (pentru anonim_4396):

Mersii

| anonim_4396 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Eu am un recipient cu pulverizator in care pun apa oxigenata și o aplic ca pe spray și o las așa până se usuca nu pun pe șervețel că nu are niciun efect, că este absorbita de servetel puteți aplica și cu o pipetă sau turnați puțin pe deget și așa masati ori în capacul apei oxigenate sau in alt capacel și introduceți acolo degetul. Reușita va doresc!

Răspuns utilizator avertizat