| anonim_4396 a întrebat:

Eu la scoala am lovit un baiat si osul de la mana adica alea cand inchizi pumnu ce ies si mi s-o bagat unu in inauntru si am tras da ma doare nu pot misca mult degetu da nu stiu daca mi-am rupt osu ala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| korynna_4355 a răspuns:

E probabil sa iti fi rupt osul sau s-a deplasat de la locul lui.mai bine te duci sa-ti faci o radiografie, s-ar putea sa fie nevoie sa il bagi in ghips si daca nu faci asta la momentul potrivit s-ar putea sa ramana asa. Fuguta la medic! :*

2 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Probabil l-ai luxat. Mergi la ortoped cat mai repede

| axeldavid a răspuns:

Aaa tie ti-a intrat montu de la deget inauntrunu este rupt dar trebuie sa mergi la doctor sa-l scoata inapoi are el o tehnica speciala.bafta.