| andrada_3947 a întrebat:

Eu manc aproape pireu sa cartofi fierti asta ingrasa sau sabeste(tin gura de slabire)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Eva a răspuns:

Eu zic sa nu mai tii, nu cred ca iti face bine! sad

| zacrazy a răspuns:

Daca pui lapte, margarina/unt sau alte chestii in el, da, ingrasa. Daca mananci pireu din fulgi de cartofi... ingrasa si mai tare.

Incearca cartofi copti. Pui doar o idee de sare. Nu, sarea nu ingrasa. In exces te face sa retii apa, printre altele.

| zacrazy a răspuns:

@xBlock3d - nu orice fel de orez. Orezul e compus doar din carbohidrati. Carbohidratii te ingrasa.

| sonya a răspuns:

Pai nu e sanatos. cartofii ingrasa la fel ca si painea sau fainoasele deoarece au amidon. Poti manca dar nu foarte des la 3 zile sa iti faci cartofi natur.

| Cezar a răspuns:

Piure, da cam ingrasa. find ca e facut din lapte, margarina!
Si nu stiam ca tii "gura" de slabire laughing ( Cura de slabire)
Si daca ai vrea sa slabesti, orezu e solutia, nu ingrasa!

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Aproape pireu? sunt cartofii cruzi? poti manca si departe pireu? wtf?"gura" de slabire?

| Anca_2893 a răspuns:

Poi iti sugerez sa mananci piurelu fara paine pentru ca in unele regiuni cartofi se considera paine deci ceea ce inseamna ca ingrasa cartofi! Dar mai bine mananci legume ceva! Si eu tin cura dar mananc o data in zi si fac exerciti seara cam o ora o ora jumate!