| Rina_1592 a întrebat:

Eu nu mai stiu ce as putea face. Nu slabesc nici cum.
Mi-am comandat de la magazin acele pastile cu supa de varza, le-am luat doua saptamani (intre timp nu am mai mancat deloc paine, dulciuri, paste), am baut 2 litri de apa in fiecare zi. Apoi tot de 2 saptamanai ma duc in fiecare zi la sala, si merg pe jos zilnic intre 2-3 kilometri. Nu stiu de ce dar nu se vede nici macar un rezultat.
Cand am inceput totul avea 67 de kilograme iar acum am 69 de kilograme.
Nu stiu ce sa mai fac sau ce sa mai tin. Ma simt aiurea pentru ca si la sala depun efort mare si fac tot ce trebuie acolo, cu supa de varza respectand tot ce scrie pe prospect au zis ca slabesti 10 kilograme (eu am vrut macar 2-3 sa slabesc ca sa vad ca macar are efect).

In concluzie ce as mai putea face?
Nu mai am nici o idee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| S7ukiGirl a răspuns:

Buna.sa stii ca nu trebuie sa folosesti nimic cumpar pentru slabit.pastilute.etc.am citit undeva.era un studiu facut de americani.happy.nu trebuie sa de abtii de la mancare.mananca cat doresti.apa.totuusi trebuie s-o bei.in cantitate cat mai mare.deci am zis ca nu trebuie sa te abtii de la orice fel de mancare.dar, ca sa te abtii trebuie sa faci un efort de energie.trebuie sa alergi in special.sa mergi cu bicicleta.sa faci mult sport.pana transpiri de nu mai poti...asta e ideea.attunci cand nu mai poti, atunci mai trebuie sa rezisti, caci atunci se elimina caloriile.Acum sa ne spui si cati ani ai.bine? Sa incerci asta.sunt sigura ca va mergewinking. Succes...

| S7ukiGirl a răspuns:

Rina:Sper sa ai un corp de care sa te bucurikissEu am 13 anibig grin.ai dreptate.e bine sa ai o alimentatie sanatoasa.in general toate vitaminele.si mierea e foarte buna//Merita sa traiesti sanatos.winking.Sa va mearga bine>big grin

| Crivi a răspuns:

Incearca sa te duci la un nutritionist! pentru ca tot ce iei dupa auzite, nu iti poate garanta nimeni ca functioneaza... faci niste analiza, si pe baza alora alegi o dieta corespunzatoare

| Alinka_7611 a răspuns:

Incearca sa nu mai folosesti supa aia de varza...
poate ea e si porblema...

| Rina_1592 explică:

@ S7ukiGirl: am 20 ani. Totusi acum ma gandesc ca in 2 saptamani nu puteam sa slabesc prea mult. Mai bine mai astept inca 1 luna si daca nici dupa aceasta luna nu se vad rezultate cat de cat atunci o sa merg la un nutritionist sa imi faca un regim personalizat.
Trebuie sa slabesc in jur de 8-9 kilograme pana incepe facultatea in octombrie pentru ca mai apoi nu o sa mai am cand.