| pfk a întrebat:

Eu si prietenul meu am facut petting, iar atunci cand m-a penetrat cu degetul prima oara, am simtit ca ceva opune rezistenta, insa el a fortat putin. Apoi am simtit ca o eliberare, apoi doar placerea. Pana atunci, simteam si durerea in acelasi timp. De atunci, insa, doar placerea. Dupa acest petting, imi curgea acel lichid albcios si simteam o jena in acel loc. Stiu ca dezvirginarea, de obicei, se sfarseste cu cateva picaturi de sange, insa la mine nu a fost asa. Sunt totusi nelamurita daca s-ar putea sa fi fost dezvirginata.
Aveti vreo idee dupa simptomele prezentate?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ti s-a rupt himenul si nu mai esti virgina. 20% din femei nu sangereaza la deflorare. nu uita de prima consultatie ginecologica obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale

mariana
| mariana a răspuns:

Himenul se afla la 1, 5 cm de la intrarea in vagin, asa ca este sigur ca, ti-ai pierdut virginitatea, de aceea ai avut si dureri, initial.
Himenul este acea membrana care deosebeste o fata mare de o femeie, daca s-a rupt atunci, nu mai esti virgina.
Trebuie sa ai mare grija ca aceasta "metoda", nu este prea igienica, mai ales daca mana, nu a fost spalata si dezinfectata anterior.
Apoi, cu unghia se pot produce leziuni pe colul uterin si nu cred ca-ti lipseste sa te si imbolnavesti.
Nu vreau sa te critic dar, aceste "metode" moderne de a te afla in intimitate cu baiatul la care tii, nu sunt bune, ele vor degenera cat de curand, in raporturi sexuale normale si nu stiu daca esti pregatita sufleteste pentru a a te confrunta si cu alte complicatii, ce pot sa apara dupa ce devii activa, din punct de vedere sexual.
Gandeste-te la urmari si daca veti trece la "urmatorul" pas, ai grija ca sa foloseasca baiatul prezervativ, pentru a nu ramane insarcinata, la un moment cand inca, tu insati esti copil.
Un gand bun si multa sanatate.

| mona a răspuns:

Nu este o regula ca trebuie sa iti curga sange la dezvirginare, de tine atat pot spune ca nu mai esti virgina

| Doηηa a răspuns:

Nu mai ești virgină.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai fost dezvirginată, chiar dacă nu ai sângerat.
Cam 20 % dintre fetele virgine NU sângerează DELOC la deflorare.

Toate cele bune.

| Morphines a răspuns:

Nu intotdeauna dezvirginizarea trebuie sa prezinte sangerare si/sau durere!winking

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Dezvirginarea nu se termina mereu cu pierderea unor picaturi de sange!
din cate explici tu, da, nu mai esti virgina, chiar daca te-a penetrat doar cu degetul!

Răspuns utilizator avertizat
| Sessionn a răspuns:

Nu in toate cazurile...totusi cred ca cel mai bine iti vei da seama cand o sa faci sex

| Andreea_Claudya_1994 a răspuns:

Am o intrebare mai mult decat un rasp la aceasta intrebare, Vreau sa stiu cat intarzie menstruatia daca exact in ziua in care trebuia sa vina am avut un contact sexual?