| gemeni6226 a întrebat:

Exista o forma de pojar cu care sa nu ai temperatura? Orice mananc sau nu mananc imi ies pete rosii pe tot corpul cam de o luna si nu trec.La inceput am crezut ca am alergie si nu am mancat anumite alimente.Nu am mancat prajit, nu am mancat dulce nu am baut cafea si tot mi-au iesit(apoi daca tot au iesit am mancat in continuare dulce si cafea dar prajeli nu) si imi ies.Ieri deja foarte urat in partea superioara a corpului de pe picioare si brate nici nu mi-a trecut de o luna de cand au aparut si mentionez ca ustura dar numai cele de pe picior.Restul nu.Nu stiu sunt deschise deja cabinetele particulare sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Ai pe brate, pe picioare, pe partile laterale ale bustului? Dar nu si in partile inghinale.
Se inrosesc mai tare dupa dus si ustura putin? Daca e asa, nu e alergie, nici psoriazis, e un alt tip de afectiune a dermei, care poate aparea din cauza stresului dar nu numai, e legat de chimica organismului, o reactie aparare. Sufar de multi ani de asa ceva, am consultat multi medici, am luat diferite tratamente. Chiar acum o luna am fost la un specialist care mi-a facut biopsie, adica a prelevat tesut pentru analize in laborator.
N-ar fi rau sa consulti un medic specializat pe afectiuni ale pielii.
Pace si vremuri mai bune

| gemeni6226 explică (pentru FreddieM):

O sa consult numai sa pot merge -da e mai mult stres la servici(in comert )de cand cu pandemia asta, plus acasa baiatul meu, plus stresul de a-ti ajunge banii de la o luna la alta eu am fost proasta ca m-am bagat in datorii la banca si acum stres ca sa gatesc sa imi ajunga banii. Plus n factori ce apar zilnic.Nu am pacea de odinioara cand nu era pandemie si nu era acasa baiatul meu(4 ani facultate plus 2 ani in strainatate-deja m-am obisnuit 6 ani sa am viata mea fara sa tot fiu atacata)

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ai auzit de toxiinfecție alimentara? Eu știu ce mănânci tu pe-acas'
Bubitele de la pojar nu apar după mâncare laughing când apar apar toate odată și trec în cam 2 sampatamani toate.

| gemeni6226 explică (pentru Catrice):

Am auzit dar de la ceea ce mi-a aparut prima data nu am mai mincat.

| gemeni6226 explică (pentru Catrice):

Esti rea ca presupui ca la 58 de ani nu am auzit.

| gemeni6226 explică:

Esti rea IN YOUR MIND ca rizi de mine crezi ca am picat de pe luna sa nu stiu, serios voi tinerii una doua judecati pe cei mai in varsta, nu-i nimic veniti si voi la rind cand ajungeti la varsta noastra.

Răspuns utilizator avertizat