| Xfactor_2745 a întrebat:

Exista o modalitate de a scapa de cicatrice (facute de zgarieturi nu serioase)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ai putea sa incerci crema de galbenele, este o crema cicatranta, acum daca zgarieturile sunt mai adanci, s-ar putea sa nu poti scapa de ele decat printr-un peeling chimic.

1 răspuns:
| DinPlante a răspuns:

Aloe vera are proprietatea de a regenera piele a si a micsora cicatricile. Gasesti gel de aloe pentru uz intern sau uz cosmetic sau diverse creme/unguente ce contin si aloe