| mihnealuca a întrebat:

Exista reincarnare? cel mai bun raspuns primeste funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| likesun a răspuns:

Eu cred ca exista si chiar am citit cateva povesti reale una dintre ele s-a intamplat in India cu un copil care cum a inceput sa vorbeasca le povestea parintilor de familia si de copii lui si chiar locul unde a stat(intr-un sat foarte departe de unde stateau parintii sai, ei necunoscand pe nimeni acolo ) mergand acolo el stia totul despre acea familie, aceasta poveste am vazut-o pe discovery chanell ca si multe alte povesti. Cand esti mic poti sa iti aduci aminte macar numite lucruri eu de exemplu de mica am in minte 2 morminte care multa vreme am crezut ca st vazute intr-un film indian dar m-am uitat la toate si nu le-am vazut si mama cand vede un copac singur simte o tristete care nu are nici un motiv serios. Si daca tot am vorbit de india iiti recomand un film despre reincarnare si iubire om shanty om sau in romana iubire in oglinda.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu exista asa ceva, poate in viitor stiinta va rezolva si acesta problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tehnic-Nu
Religios-Nu
Zvonuri-Da
Povesti horror-Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,doar povesti inventate.

| hummmer a răspuns:

Indienii cred în asta,ei revin şobolani,gândaci, târâtoare. Nu glumesc, am văzut un documentar pe NG unde puneau mâncare întru-un templu plin cu rozătoare şi spuneau că ăla e unchiu x, ăla fratele y, fiecare avea neamuri acolo.

| Paix a răspuns:

Frate.....fiecare religie are regurile so conceptile ei. Fiecare dintre noi este de anumita religie. Fiecare crede ce vrea si cum vrea. Nu religia face legea, ci Dumnezeu si propia ta constinta. ( Un singur Dumnezeu exista )

| IUKIYT a răspuns:

Ca sa iti dau ceva si mai real o sa iti povestec cum si-a recapata diriginta mea amintiri le dintr-o viata anterioara.Reincarnare exista, numai ca iti trebuie ani buni de meditatii si purificatie spirituala ca sa poti sa iti recapeti unele dintre amintiri (cate o data amintirile din mai multe Vieti anterioare sunt amestecate). Dirigin ta mea are 45 de ani.De la 30 de ani mediteaza zilnic si in acest timp ea a resit sa isi recupereze unele amintiri cum ar fi ca sotul ei de acum era copilul ei si cel mai bun prieten al sotului ei de acum ii era sot. Apropo este artista si profesor la liceul de arte.Am vrut sa iti spun asta pentru ca la artisti aceste "minuni,, sunt normale pentru ca noi ne purificam sufletul cand creăm si ne deschise ceacrele.Nu o sa vezi niciodata un ARTIST caruia sa nu I se fii intamplat ceva de genul asta adica, prin legile acestei lumi, "ceva imposibil,,. Sper ca te-am ajutat