| ELY098723456778990 a întrebat:

Exista vreo problema daca folosesc pasta de dinti colgate maximum cavity protection whitening si eu port aparat dentar.Nu stiu daca exista vreo problema daca folosesc pasta de dinti de albire a dintilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eduard196 a răspuns:

In primul rand daca pasta de dinti are fluorura de sodiu sau orice tip de fluorura sa nu cumva sa o folosesti. Fluorura de sodiu este folosita ca otrava impotriva soarecilor iar noua ne-o vand ca ajutandu-ne dintii. Mergi la un plafar care are paste de dinti naturale si nu mai folosi toate pastele astea. Fluorul e facut sa ne tampeasca si sa ne faca supusi. cauta sa schimbi pasta de dinti ca ai variante mai ales la plafar

3 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Nope

| PeFuga a răspuns:

Intreaba-ti ortodontul! Cu siguranta iti a spune ca poti folosi orice pasta de dinti vrei atata timp cat o folosesti corect.

| Vlad940 a răspuns:

Madalinnn are perfecta dreptate, incearca sa eviti genul de paste de dinti care contin FLUOR, SILICAT HIDRATAT, TRICLOSAN, ( pesticid ).Cea mai buna pasta de dinti este cea naturala, nu vreau sa fac reclama aici, insa daca doresti trimite-mi un mesaj si o sa iti recomand una.