| oceanoflove a întrebat:

Exista vreun pericol sa iei coronavirus prin coletele aliexpress? Am primit instiintare sa ma duc sa le ridic de la posta, dar nu stiu ce sa fac. Nu prea as vrea mai ma duc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai comandat si coronavirus, atunci nu le vei primi.
Coletul vine din China intr-o luna pana acasa la tine, dar dupa 10 zile virusul a murit deja pe drum. big grin

| mgtow a răspuns:

In 24h virusul e mort. Nu te poti infecta

| Intruder19 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji. Coronavirus rezista maxim 9 zile pe suprafete.

| antimulte a răspuns:

In ce conditii si cat timp a facut pe drum coletul din China, a murit si mama lui Coronavirus daca a avut pe el asa ceva. Sa nu comanzi vreun chinez sau ceva vietati, desi nici nu ai avea voie, dar ca idee... atunci sa iti faci griji.

| alina2k18 a răspuns:

La cum scrii esti antidotu' pentru CORONAVIRUS laughing
Deci du-teeeeee Dicawinking
laughing

| Paula2018 a răspuns:

Eu am primit azi un colet, de curiozitate am verificat awb-ul, era plecat din decembrie din china, deci poti sta linistit happy

| MJo a răspuns:

Pune'l in carantină până când dispar toate zvonurile despre virus laughing

| oceanoflove explică:

Va rog raspunsuri serioase. Am probleme cu tastatura telefonului de aceea am scris gresit.