| r00t1ng a întrebat:

Fara leziuni pulmonare sistematizate vs. acute vizibile rgf.
Hiluri de aspect vascular. Cord, aorta toracica normale rgf.
Ce inseamna? Am ceva la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul de familie i ti poate interpreta analizele mergi la el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nimic la plămâni care să fie pericol de sănătate, dar specialistul medic va decide.

Răspuns utilizator avertizat
| DrHeart a răspuns:

Buna,
Inseamna ca trebuie sa te duci la Dr. de familie cu rezultatele, sa-ti dea trimitere mai departe la Pneumologie, sa te vada un doctor si sa-ti spuna el mai multe despre ce este vorba. happy
Da-i inainte cu investigatiile si vezi ce este de facut in continuare, ca sa iti ajuti plamanii sa se vindece complet. Ai grija de tine!