| Ralucaz2019 a întrebat:

Bună! Am făcut o radiografie la plămâni și mi s-a spus ca am cord in limita normala. Ce înseamnă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dariaa90 a răspuns:

Cord in limite normale, se referă la conturul ei ( pe radiografia toracică se vede conturul ei) deci nu este dilatata, este de bine.

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Ce intelegi tu prin normal?

| Mirel4412 a răspuns:

Normal= good

| 19flo79 a răspuns:

Cord este inima, nu prea are logica daca ai facut radiografie pentru plamani... happy

| Ralucaz2019 explică (pentru 19flo79):

E o radiografie mai amănunțită

| Ralucaz2019 explică (pentru 19flo79):

Pe mine mă interesează ce înseamnă în limita normala, adică e ceva de bine?