| TraficantaDeCapshuni a întrebat:

Fetelor am auzit ca daca suntem pe ciclu nu avem voie in biserica... e cam ciudat femeile alea de la manastire le vin si lor nu? Si ele stau de obicei prin biserica.Astept niste raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

Ai auzit o minciuna, nu are nici o treaba. totul a pornit de mult cand nu existau atatea metode de protectie si femeile foloseau metode rudimentare gen carpe si vata, si pentru a nu aparea incidente neplacute nu mergeau la biserica, nu este nici o problema dc mergi la biserica, eu am aflat de la un foarte bun amic preot.

5 răspunsuri:
| Zoet a răspuns:

Da, asa am auzit si eu.
Dar la chestia cu maicele de la manastire chiar nu m-am gandit.
Eu nu stiu ce sa cred.
Totusi, e ceva normal, o schimbare a organismului, si nu cred ca ar avea vreo treaba cu biserica.

| ταξιδιώτης a răspuns:

Necdannec a raspuns f corect

Răspuns utilizator avertizat
| necdannec a răspuns:

Buna fetelor. Asa e domisoara, daca esti pe "stop" nu intri in biserica. Femeile alea de la manastiri (maicutele ) sunt mai tot timpul in sau prin curtea bisericii DAR cand au problema mai sus mentionata NU intra in biserica. OK?

| Insanity a răspuns:

Am inteles care e treaba...dar ce legatura are biserica si acel moment? rolling on the floor)))))))