| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor am o problema, chiar langa locu pe unde fac pipi in dreapta mi-a aparut o buba sub piele si ma doare cand pun mana, vreau sa zic ca sunt virgina, daca am vreo boala nu am luat-o de nici unde. Inca ceva ma doare foarte tare piciorul drept, din sold, pana la genunchi. Oare de la buba aceea mi se trage durerea? sunt si racita intr-adevar, dar nu stiu ce sa zic.Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu e boala.
Eu cred ca ai furung( nu stiu cum se scrie corect) asta e ceva normal sa apara la o femeie in parcusul vietii trebuie sa iti apara 99 de bucati.Da intr-adevar sunt extrem de dureroase, parerea mea este du-te la farmacie si cere crema pentru furung-uri, farmacista va sti ce sa iti dea.
Pui pe un tampon demachiant crema si pui in locu respectiv de 3 4 ori pe zi.In maxim 5 zile trebuie sa iti dispara daca te ti permanent de tratament.Nu te speria ca nu ai de cehappy

| dydytza a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa te duci la doctor.Noi nu putem sa-ti facem nimic. Eventual spune-i mamei tale.