| Deiuuuuuu a întrebat:

Folosesc balsam cu bitter suedez e bun pentru vergeturi? e cineva caruia i-au disparut? am folosit o gramada de creme pentru vergeturi si nimic, am folosit chiar si unt de cacao.nu stiu cu ce sa imi mai dau laughingthinking astept raspuns :* dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca sunt vergeturi rosiatice, aparute la pubertate din cauze hormonale, nu dispar cu creme, dar se albesc in timp.

| AlecsMeeeh a răspuns:

O crema hidratanta, multa apa si sport. Si eu am avut, si inca am vergeturi, dar se vor mai estompa daca bei 2 litri de apa [minim] pe zi, dai cu crema seara, pana sa te culci si fac macar 10-15 minute de sport.