| byby_7642 a întrebat:

Funda! am inceput sa folosesc balsam cu bitter suedez pentru vergeturi si am observat ca mi se inroseste pielea.sa il mai folosesc? este rau bine voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| ro0xyy a răspuns:

Ideal ar fi sa nu ajungi sa ai vergeturi, sa te cremuiesti bine, sa te hidratezi, deci sa previi, in principiu cremele de pe piata previn, si pot fi atenuate doar vergeturile rozalii, care abia au aparut. Acum ceva timp citeam pe un forum de un produs care ar atenua vergeturile foarte repede, dar cu conditia sa fie folosit frecvent. Produsul de care vorbesc se gaseste la plafar si se cheama "balsam cu bitter suedez", si costa intre 80 si 100 de mii, eu l-am folosit si sunt foarte multumita, imi aarusera cateva vergeturi si acum au inceput sa dispara. este sub forma de pasta, de culoare maronie, eu l-am aplicat dupa baie, in strat subtire, masand usor pielea, am lasat vreo 15 min sa actioneze, apoi am clatit si dupa clatire am folosit o crema hidratanta. si cam asta e tot, fac asta de cel putin 2 ori pe saptamna, si ma simt foarte bine, imi simt picioarele foarte usoare dupa, mai ales ca la serviciu stau mai toata ziua pe scaun. Sa nu va speriati daca simtiti o senzatie puternica de rece, asta e efectul pe care il are, dar pe o vreme de vara cred ca este ideala o senzatie ca asta. Bafta multa si rabdare! si nu neglijati miscarea pupici!

4 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Daca se inroseste inseamna ca isi face efectul.
Foloseste-l in continuarehappy

| BrunetteClaudia a răspuns:

Vergeturile nu se duc cu creme!

| BrunetteClaudia a răspuns:

Degeaba votati voi ca "nefolositor", ca asa este
nu se duc cu creme, balsam si alte lotiuni.
numai la un salon profesional

| Mikasa a răspuns:

Vad ca a trecut ceva timp de cand ai postat intrebarea... Deci pana la urma cum e cu balsamul acela? A functionat?