| Alexandruuu3 a întrebat:

Fratilor acum 5 minute m-am sculat si mi-e frica sa ma culc la loc, de vreo 2 zile sunt cam obosit, ma bag in pat ma culc iar peste vreo 2 -3 ore ma scol din cauza unor cosmaruri, ma scol de vreo 4-5 ori pe noapte de exemplu acum 15 minute ma alerga un zombi. Tin sa mentionez ca nu m-am uitat la filme de groza inainte de culcare nu eram nervos cand m-am culcat "ba chiar oarecum fericit" iar la faza sa nu mananci mancare grasa nu prea sunt deacort deoarece eu am mai mancat mancare grasa si nu aveam asemenea cosmaruri (ma speriau si pe mine) iar cand ma scol dintr-un cosmar sunt transpirat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Daca problema o sa persiste ar fi bine sa mergi la medic pentru investigatii si nu o spun doar ca sa ma aflu in treaba, dar oboseala se va acumula in timp si o sa o resimti fizic, in activitatile de zi cu zi.
Eu zic sa mananci ceva consistent seara, nu neaparat gras, dar o mancare care sa te sature pentru ca o cina prea usoara iti poate da senzatia de foame noaptea si pot aparea si cosmarurile din aceasta cauza.
O sa iti enumar si eu ceea ce probabil stii deja:aerisirea camerei inainte de culcare, o baie sau un dus mai cald decat de obicei, lapte indulcit cu miere(care are efect relaxant)sau ceaiul de tei mai concentrat(2 pliculete la o cana), evita sa te uiti la televizor mai degraba citeste o carte si daca nu te deranjeaza lasa pentru o vreme o lumina unei veioze aprinsa peste noapte.Incearca sa te trezesti dimineata devreme si sa nu dormi la pranz, pentru ca seara cu siguranta vei pica frant.

| HepiBăluuns a răspuns:

Daca esti asa speriat du-te la un medic(psiholog). daca stii ca nu e nimic grav mai poti sa te rogi din cand in cand. te ajuta.am patit-o si eu

| consilierindragoste a răspuns:

Bea multe ceaiuri de musete are un efect calmant si linistitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit, o patim cu toti din cand in cand, nu stim exact de la ce, sfatul meu e sa-ti pui o iconitza sub perna, si n-o sa mai ai probleme, eu personal nu cred in asa ceva, dar la mine a avut efect, probabil autosugestie si relaxeaza-te, sunt doar cosmaruri, o sa fie bine!

| LetalShot a răspuns:

Cand apare luna plina visezi zombi vampiri si fantome