| Derkes a întrebat:

Fumez de aproape 2 ani zi de zi cate 5-6 tigari. Inca nu mi-au creat nici o dependenta, cam in cat timp voi ramane dependent? Precizez ca ma pot lasa oricand vreau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faptul ca fumezi zi de zi de 2 ani nu te face sa crezi ca esti deja dependent

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

De ce ai vrea sa devii dependent? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Fumez de aproape 2 ani zi de zi cate 5-6 tigari. Inca nu mi-au creat nici o dependenta" Ești sigur? Ia încearcă să te lași chiar acum.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Testeaza daca esti dependent:

Pana pe data de 25 noiembrie 2018 ora 16:16, nu vei fuma nicio tigara(timp de exact 2 saptamani).

Daca nu simti nicio nevoie de a fuma, nu esti dependent.

| Gabi848 a răspuns:

Daca poti rezista 4-6 luni fara, cred ca intr-adevar nu esti dependent.

| mihaelartyuerty a răspuns:

Atentie!
nu importa! principalul e sa te lasi mai repede de ele! daca nu esti dependenta de ele inseamna ca ele sunt unele din cele mai puternice sau care mai repede traumeaza tot! asaca tu nu esti independenta de ele fiindca ele nu sunt concentrate! dar intr-o buna zi vei avea mai mare trauma decat s-a intamplat!

| andreipunct a răspuns:

-Inca nu mi-au creat nici o dependenta- si zici ca faci asta zilnic de 2 ani, cate 5-6 tigari... nu-i de ajuns? sau ca sa fie dependenta trebuie peste 5-6 tigari?