| MoonLight a întrebat:

Fumez de mai bine de 1 an de zile. Adevarat, fumez rar. Dar cand fumam si mai rar puteam sa fumez 3 tigari una dupa alta si nu pateam nimic. De ceva timp dupa o singura tigara ma ia cu ameteli destul de puternice. Mentionez ca nu stau sa gadil tigara sa o fumez in juma de ora..in 5-10 minute am terminat-o, ceea ce mi se pare normal. As vrea sa stiu cauza ametelilor, nu mi le explic singura, deoarece stiu cum era si inainte si nu pateam nimic, acum ma simt ca o balerina beata dupa ce fumez 1!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt prea tari și tragi prea mult fum în plămâni, de aici apare și amețeala, dar poate foarte bine să apară și durerea de cap.
Sfatul meu este să renunți definitiv la țigări, sănătatea ta este mai importantă.
Pa, pa.

| 0rlando a răspuns:

Așa se întâmplă când fumezi rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauze:
- stomacul gol
- tigarile sunt prea tari

| 1000bodies a răspuns:

Poate ai stomacul gol cand fumezi. Mie mi se mai intampla din cauza asta.

| shadyeminem35 a răspuns:

Din cauza ca fumezi rar organismul nu e obisnuit cu nicotina si cu gudronul. Daca tot fumezi, fumeaza regulat pentru ca fumatul pasiv este mai periculos.In orice caz aceste ameteli sunt normale, ar trebui sa te lasi de fumat pentru ca nu face bine.Eu am fumat timp de 5 ani si m-am lasat si ma simt mai bine din toate punctele de vedere. Funda?

| Skota a răspuns:

Aceleasi sintome le aveam si eu cand m-am apucat, ceea ce nu stiam eu era ca nu e bine sa schimbi tigarile 1. orile schimbi la zi si asta nu e bine.
2. Ori fumezi niste tigari prea tari ex. 10 10 10, incearca sa iei ceva mai slab.pall mall albastru...kent 4. Orikum mai bine te lasibig grin.Succes,sper ca te-am ajutat cu cevabig grin Bafta!