| Razvi2033 a întrebat:

Fumez, dar nu foarte des, adica aproximativ 2 tigari la saptamana. In ultimul timp am observat ca ametesc imediat dupa ce fumez, ameteala tine vreo 2 minute. De ce ametesc? Este adevarat ca de cele mai multe ori ma grabesc sa termin tigara.
Nu vreau raspunsuri gen "Lasa tigara" sau " Nu e bine pentru tine" stiu si eu ce "beneficii" are tigara asupra sanatatii mele. Am uitat sa mentionez ca am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| Oryon a răspuns:

Păi atunci când fumezi o țigară cu siguranță trebuie fumată ritmat, nu să o termini într-un minut. Graba strică treaba și așa e și când fumezi. O altă explicație ar mai fi că dacă fumezi așa rar, corpul tău nu e obișnuit cu ele ca în cazul celor dependenți și atunci corpul dă diverse semnale că nu îi este bine, el nu este obișnuit cu asemenea substanțe. Ori mai există posibilitatea să fumezi țigări prea tari.

Tind să cred că dacă spui că te grăbești când o fumezi asta e cauza principală. Nu o să te iau cu sfaturi de genul să te lași pentru că nu are sens să o fac pe-a lupul moralist. happy

Toate cele bune,
C.

2 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Corpul tau nu suporta tigarile. De aceea se intampla ce se intampla.

| 7Omar7 a răspuns:

E din cauza ca nu fumezi zilnic si cand fumezi te ia ameteala.
hai ca iti dau o chestie sa faci sint curios la mine nu mai merge ca sunt fumator
Fumeaza o tigara cand te trezesti dimineata inainte de a face orce si spune-mi reactia
adica reactia e la fell ametesti si atat dar sunt curios la tine ca ai spus
ca fumezi 2 tigari pe saptamana