| xXxXAnDreiXxXx a întrebat:

Am spart o minge diancia care licare in gura, si avea un lichid, imediat am scuipat, m-am spalat foarte bine in gura, si am baut 2 cani de lapte, ma pot otravii? Nu am inghiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ai făcut foarte bine ca ai scuipat după aceea si ca te-ai si clătit cu apă în gură. Nu o sa fie probleme.
Data viitoare nu mai bagi în gură decât hrana si apa. Nici creionul, nici pixul, nici rama de la ochelari (daca porti).

| Edisor27 a răspuns:

Nu te poti otravi, si ai facut bine ca te-ai si clatit in gura si ca si ai baut lapte.
Data viitoare cand te mai joci cu mingi din astea sa ai grija!

| Itanul a răspuns:

"diancia"? Si robotul a permis?!
Plus i-urile alea in plus la aproape toata lumea...

| xXxXAnDreiXxXx explică (pentru Itanul):

E postat la 2, m-am speriat, chiar crezi ca stateam de corectat, that child.