| jon22 a întrebat:

FUNDA.Am si eu o problema cred ca vine de la cervicala. Durere nu este puternica dar se accentueaza daca stau mult la pc am fost si la raze nu a iesit nimic.Am fost si la un cabinet de kinetoterapie in timpul masajul ma simt relaxat si numai ma doare nici zona cervicala nici ceafa nici capul(pe partea stanga)Ce credeti ca poate fi. Durerea de cap pe partea stanga este mai mult ca un junghi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SMarius a răspuns:

Zona cervicala posibil sa te doara de la vreun nerv spinal care s-a deplasat putin si este presat de coloana vertebrala...acelasi lucru il am si eu, dar in zona lombara, si la efort, ma doare!

1 răspuns:
| petre059 a răspuns:

De ragula daca stai la PC mai mult de o ora e bine sa faci o pauza de5 minute, iar durerea de cap s-ar putea sa fie de la ochi am patit si eu asa ceva!