| y777 a întrebat:

Ieri dimineata am inceput sa-mi fac antrenamentul, ca-n fiecare zi, de altfel, antrenament ce consta intr-un nr de 50 genoflexiuni si vreo 30-40 flotari + o alergare usoara la inceput.Problema este ca la inceput am simtit o durere puternica in ceafa, jos, partea dreapta, ca un junghi ce ma doare inca si azi de de-abia pot sa intorc capul spre dreapta. Durerea se duce din ceafa spre gat, ce este? Mentionez ca nu i-au suplimente de niciun fel.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maya06 a răspuns:

Înainte de orice miscare trebuie să faci niste rotiri de brate, fandari, aplecari, sigur ai facut o întindere caută pe Google 'exercitii streaking' si le poti face înainte si dupa antrenament