| TimariuLuisa a întrebat:

Ma doare foarte tare capul. Durerea merge spre ureche oarecum, dar e peste tot. La tample, la ceafa, la frunte, peste tot. Cred ca m-a tras curentul pentru ca sunt si foarte ametita si astazi sunt destul de sigura ca am stat in curent. Dar ce as putea sa fac? Are cineva vreo idee? Un ceai, ceva? La farmacie e inchis pentru ca e deja tarziu dar algocalminul ajuta?
Va rog ajutati-ma!
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ciprian996 a răspuns:

Bunahappy. pai sa stii ca nu-i de gluma cu treaba asta, algocalminul cred ca ajuta ca e pentru raceala. si incearca sa faci o baie fierbinte la picioare si baga-te in pat apoi cum se face dimineata fugi repede la farmacie ca nu-i de gluma cu treaba asta care o ai tu. iti urez o insanatosire rapidahappy.

| TimariuLuisa explică (pentru Ciprian996):

E chiar asa de rau? straight face La ce complicatii se poate ajunge?
Nici nu stiu daca pot sa dorm. Mi-e atat de rau straight face

| YourQueen a răspuns:

Problema poate fii si din cauza ochilor sau a calcuratorului, eu zic sa de duci la un oftalmolog si sa faci un control.Si da incearca un algocalmin sau un panadol.

| TimariuLuisa explică (pentru YourQueen):

Am deja ochelari dar nu ii port. Poate asta e problema...straight face

| Ciprian996 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Nu cred ca iti este rau de la ochelari. poate ai tras curent cum spuneai tu. eu zic sa te duci la farmacie sau la control maine dimineata...nu te speria ca poate nu-i asa de grav dar nu trebuie ignorata raceala ca poti ajunge la o raceala zdravana... daca te doare capu ia un nurofen cas bune pentru dureri de cap si altele daca ai.