| LoLiTa1808 a întrebat:

Imi puteti spune cum sa-mi intarzii menstruatia sau sa o fac sa-mi vina mai repede? Adica am 13 ani si imi va veni exact cand voi fi la mare si na, nu vreau! Deocamdata nu am folosit niciodata un tampon intern, dar nu prea cred ca voi incepe de acum, iar cu anticonceptionale si medicamente mi-e frica sa nu imi mai vina deloc.Deci as dori o cale mai naturala, cum ar fi sa beau o cana de ceva pe zi, sa mananc nu stiu ce sau ceva de genu.Siii mi-ar mai trebui un sfat daca nu se poate cu ceva natural(1.eu am menstruatia abundenta si nu cred ca pot sta mult timp pe plaja, deci cum as putea remedia acest lucru? 2.merg la mare la noi, la mamaia, si nu ma voi putea schimba deoarece nu sunt cabine pe plaja, deci ce ma fac?). Daca stiti cum sa imi intarzii menstruatia sau sa o fac sa vina mai repede nu trebuie sa imi raspundeti la intrebarile acelea. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| kuka a răspuns:

Incearca vitamina k si calciu. nu iti va opri fluxul de tot ci il va diminua. ceva care opreste menstruatia de tot atunci cand e momentul ei, nu e natural si dauneaza corpului tau, dereglandu-i hormonii si sanatatea.
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să rămâi însărcinată.

| NorishorPhufos a răspuns:

thinking tampoanele interne nu te dezvirgineaza? thinking Mama mi-a spus ca astea le folosesc doar fetele care nu mai sunt virgine. thinking

| OMGZombiesEverywhere a răspuns (pentru NorishorPhufos):

Depinde, trebuie sa stii si cum sa il pui. In mod normal himenul are si o gaura prin care se scurge sangele menstrual, daca nimeresti pe acolo cred ca e ok.

| NorishorPhufos a răspuns (pentru OMGZombiesEverywhere):

Daca, si daca nu am pus'o laughing deci eu una raman pe ale normale big grin

| OMGZombiesEverywhere a răspuns:

Sa intarzii menstruatia nu poti, dar poti incerca sa iei niste tampoane din acelea mini, si sa nu le impingi prea tare. Intereseaza-te si pe internet, dar nu cred ca-ti afecteaza virginitatea. Daca sunt baruri sau ceva pe plaja, poti sa cumperi un suc sau ceva si sa mergi acolo la baie.

| Bogdan_Ionescu_1987 a răspuns:

Ce anume vrei tu tine de domeniul fantasticului.Nu poti controla anumite reactii din partea corpului uman.Trebuie sa iti asumi un risc, daca vrei sa stai pe plaja.

| nao2000delia a răspuns:

E foarte aiurea...si eu patesc exact ca tine si merg in tabara nu la mare. daca as merge la mare ar fi ok ca totusi as avea-o pe mama pe aproape dar asa nu stiu ce fa fac.am auzit ca iti vine mai repede daca ridici greutati.m-am apucat si eu de ridicat tot felul.am mutat mobila prin casa si aproape am intors casa cu susul in jos si nu am obtinut dect o durere groaznica de spate si multe vanatai ca m-am si lovit.deci nu prea ai ce sa ii faci daca nu vrei medicamente ca si mine...doar roaga-te sa iti vina mai repede si gata.succeshappy