| AlexBazzy a întrebat:

FUNDA! Fumez de 2 ani, sunt barbat si mi-e frica sa n-am cancer la gat. Am 18 ani.

De vreo 5 luni inghit cam greu... Am ganglionii de la ureche putin umflati.

Alte simptome nu am in afara ca-mi sangereaza din cand in cand varful limbii.

Fumez maxim 3 tigari pe zi, uneori chiar una.
Nu le trag prea mult in piept, dar nici nu le pufai.

Ce credeti ca este? Mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca esti speriat de ce nu incerci sa elimini tigara?
Am fost internata si am vazut multe cazuri care acuzau astfel de probleme, de vina fiind fumatul.
Deci, totul se termina cand vei elimina acest viciu si iti vei face un control riguros
O zi buna sa aihappy

| Ineys a răspuns:

Daca ti-e frica, de ce inca fumezi? Inseamna ca nu ti-e frica.

| MgdDroopy a răspuns:

Consultă medicul. Diagnosticul poate fi gresit si de catre medici, dar online, ce sa mai zic.
Fara analize si un consult nu îți spune nimeni nimic.
E simplu să îți spun că nu ai nimic, că oricum fumezi puțin. Dar nu e normal. Ceva ai pe acolo.
Lasa-te cat mai poți!

| iAMVi a răspuns:

Singurul sfat pe care putem sa ti-l dam este "LASA-TE DE FUMAT DIN CLIPA ASTA"
Stiu ca estii smecher daca fumezi cu baietii, dar nu crezi ca e mai smecher sa traiesti, plus ca iti raman bani sa faci altceva.

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

Lasate de fumat pana nu e prea tarziu