| Aegyo a întrebat:

(Funda)Hello, TPU! De cateva luni cand ma trezesc dimineata am urechile infundate. Peste cateva secunde dupa ce ma dau jos din pat se desfunda.
Stiu ca nu e normal! Doar ca urechea dreapta e infundata de 2 zile sad (nu s-a mai desfundat in timpul asta).
Am incercat trucul acela cum sa imi tin respiratia... stiti voi... Si nimic. Am incercat si sa apas pe ea si s-a desfundat pentru cateva minute iar apoi s-a infundat la loc.
Ce pot face? (in afara sa merg la doctor) Plus ca multi spun ca nu este bine sa folosim betisoarele acelea (cu vata la capete)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anime1222 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza curentului, sa te fi tras cureantul(daca e asta ia o aspirina sau paracetamol)pune compresa cu apa calda sau in cel mai rau caz du-te la doctor. funda?

1 răspuns:
| AndreiC a răspuns:

De ce eviti medicul? Mai bine incerci tot felul de leacuri babesti?