| beckham1 a întrebat:

FUNDA! In aceasta luna am racit de vreo 3 ori cu aceleasi dureri(de gat, de cap) imi curge nasul foarte tare si febra moderata. Acum o saptamana am luat tratament vreo 4 zile dupa ce l-am terminat m-am simtit bine. Dupa 5 zile iar ma simt rau aceleasi chestii. Ce poate fi? Parerea mea este ca am imunitatea foarte scazuta....multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Da ai dreptate ai imunitatea scazuta dar si tratamentul care l-ai luat nu este bun pentru ca nu a rezolvat problema.Ia vitamina C naturala o luna si garlic si intaresti imunitatea si nu vei mai raci.

3 răspunsuri:
| oHarryo a răspuns:

Si eu cred ca e de la imunitate, dar poate fi si ceva mai persistent, nu cred ca e necesar mai mult decat o consultatie la medicul de familie. Sanatate!

| Suciu1995 a răspuns:

Nu vreau să te speriu, dar s-ar putea să ai început de sinuzită.

| Byanka0097 a răspuns:

Buna. te-ar putea ajuta medicamente de imunitate... aceasta raceala nu este normala doar daca tu te racesti des.