| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Mama vrea sa merg la analize,dar sunt multe de facut, 15 analize,si o sa trebuiasca luat mult sange+ca tipa care imi ia sange nu stiu cum baga acul,dar ma doare ca pe mine,mi-e asa de scarba de senzatia aia si de ideea aceea,ca as putea sa vars,si parintii vor si sa merg la scoala,cahhhh, nu stiu cum sa-i spun asistentei ca daca ma doare ii smulg capul de pe umeri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E o intepatura nimic mai mult, oricat de nepriceputa ar fi mai mult decat o intepatura nu ar putea sa doar.

Si de la un pic sa sangea luat nu mori, poti sa te duci binemersi la scoala

| Mariuuuk a răspuns (pentru suntserios):

A luat 5 tuburi de sange, si ma doare si acum, la 7 ore de la recoltare. E o nenorocita, asta e, femeia aia, m-a durut foarte tare si o ora nu am putut sa indoi mana, nu mai zic de ameteli.

| Rex2mykey a răspuns:

Incearca sa stai relaxata si sa nu te gandesti la ac ci la alt ceva, asa am trecut eu de analize pana acum fara sa-mi fie rau (FUNDA?)