| Static a întrebat:

Funda + vot! Bunicii mele li s-a facut rau acum vreo 2 ore, i s-a pus un nod in gat care ii da o stare de rau si parca o gatuie, avand in vedere ca ea are si probleme cu inima si face tensiune. Nu a mancat nimic, doar a baut o cafea mare si a fumat 2 tigari. Iar apoi, dupa ce a baut cafeaua si a fumat tigarile a simtit cum nodul, urca spre gat de undeva din capul pieptului. Va rog frumos, poate unii dintre voi a mai avut astfel de problema cu bunicii lor si imi spuneti si mie ce inseamna sau ce este de facut. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandraalis a răspuns:

Sa bea apa multa si sa manance macar o coaja de paine.
Bunica ta este suparata sau o ingrijoreaza ceva?
Eventual sa bea apa cu zahar.

3 răspunsuri:
| lifeisperfekt a răspuns:

Poi sa stii ca nu este bine ca fumeazamai ales daca este mai batrana(nu stiu cati ani are),eu zic ca ar trebui sa se duca la doctor, ar fi cel mai indicat lucru happy.Eu ii urez insanatosire grabnica happy si multa, multa sanatate.Pa!happy

| Alinuu24 a răspuns:

Daca are probleme cu inima, ar fi mai bine sa numai bea cafea. Si daca tot nu ii trece sa se duca la spital sau la medicul de familie.

| danina a răspuns:

Cafeaua si tigarile sunt de vina. sunt destul de periculoase si pentru un om sanatos tun dar pentru cineva cu probleme de inima. sfatul meu ar fi sa se lase de fumat, sau macar sa fumeze mai putin iar cafea sa bea putina. sper ca te-am ajutat big grin