| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda+voturi. Mi-am cumparat ulei de ricin si doamna de unde am cumparat mi-a spus sa amestec 6 picaturi de ulei de ricin cu ulei de masiline si un galbenus de ou... dar nu a precizat cat ulei de masline si aplc inainte sau dupa slapare? Va rog sa ma ajutati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rrsv a răspuns:

Eu fac asa...1 galbenus de ou, o lingurita de miere si 4 linguri de ulei de masline.eu am parul mediu.il las o ora acoperit cu o punga de plastic si peste un prosop, apoi il speli bine cu sampon.mie imi face parul super.succes

2 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

O lingura e suficient. Aplica tratamentul asta inainte de spalare.

| oana2508 a răspuns:

1-2 linguri; depinde de par, inainte de spalare, bineinteles