| dee dee a întrebat:

Am inteles ca este f bun uleiul de ricin pentru par.si mi-am cumparat si eu.am inteles ca trebuie sa amestec cu galbenus de ou si ulei de masline. dar intrebarea e:cat ulei sa pun in compozitie?

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Pentru o singura spalare amesteca 1-2 lingurite. Sa-ti spun cum fac eu, poate te ajuta cu ceva! Eu pun o sticluta intreaga intr-un balsam de par, ca sa nu fiu nevoita sa repet de fiecare data cand ma spal la cap. Crede-ma, aveam parul foarte ars din cauza placii de intins parul. De 2 luni de zile folosesc tratamentul asta, si se vad rezultatele; parul s-a regenerat, este mult mai des si mai matasos la atingere.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui în cantităţi egale ambele uleiuri. Masezi pielea capului şi laşi să acţioneze timp de 2 ore, apoi te speli cu un şampon vitaminizant, un balsam fortifiant şi o mască puternic hidratantă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si eu am incercat dar am pus doar 3 lingurite si m-am calatit cu acesta. mie imi rieste si am un par flexibil si sanatos.succes.3 lingurite.de fapt linguri mari. pupkiss