| YukyTsukiyomi a întrebat:

Funda+voturi. Mi-am cumparat ulei de ricin si doamna de unde am cumparat mi-a spus sa amestec 6 picaturi de ulei de ricin cu ulei de masiline si un galbenus de ou... dar nu a precizat cat ulei de masline si aplc inainte sau dupa slapare? Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| 2122009 a răspuns:

Adaugi 3 lingurite de ulei de masline si iti pui masca inainte sa faci baie, de preferabil cu 1 -2 ore inainte. Nicoleta Luciu spunea intr-un interviu ca foloseste aceeasi masca de par si o tine o noapte intreaga in cap iar apoi dimineata isi spala bine parul.Sa stii ca si eu folosesc aceasta masca si chiar imi hidrateaza parul spre deosebire de toate prostiile de balsamuri din comert.E bine sa folosesti macar o data pe saptamana. :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit pe net despre acest lucru...nu trebuie sa mai pui nimic altceva! uleiul de ricin este facut cum trebuie! daca se punea si ce ai spus tu atunci nu trebuia sa mai cumperi, deoarece el este gata preparat. sper ca te-am ajutat