| Nejmoq a întrebat:

Gentamicina doare? Când am auzit ca e injecție mi s-a făcut frica. Dar cică doare rău. e adevărat? Se poate face și în vena?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Daniel9988 a răspuns:

Doare un pic...de ce sa te mint? Doare chiar un pic mai mult.Dar trece repede.Se poate sa iti puna o branula ain cazul in care tratamentul e de lunga durata.Te inteapa o data si gata, nu te gaureste pana te face strecuratoare.Vei simti o mica jena cand o va injecta, e uleioasa si d-asta.

| Annamaria21 a răspuns (pentru Daniel9988):

Depinde cine îți face injecția laughing eu am și acum gâlme de la gentamicina

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Se face unde spune medicul ca trebuie facuta. Nu doare extraordinar de tare, nu e placut, oricum, dar nu e nici operatie fara anestezie.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Nu doare.

| Daniel9988 a răspuns:

App e mai bine intravenos.