| Daria1992 a întrebat:

Heeeeeeelp! Acum 2 luni am observat cateva vergeturi in zona coapselor, in partea din spate a picioarelor mai ales sub fund si in genunchi. Cum nu stiam ce sunt am fost la doctor care mi-a recomandat o dieta. Am inceput, am renuntat la paine, am baut multa apa, si foarte rar mai mancam prajeli. Pe langa, m-am apucat de sport. Totul a fost ok, am reusit sa slabesc 4 kg intr-o luna stiind ca mi-au aparut din aceasta cauza ( o ingrasare rapida) Acum m-am trezit cu mai multe, mai ales in zona picioarelor. Nu stiu ce sa mai fac! Mi-e jena sa port pantaloni scurti. Imi recomandati ce as putea sa fac macar impotriva lor, sa nu mai apara? M-am saturat de ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LoveMeBabyasdfg a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun,dar daca sunt albe,sidefii nu mai scapi de ele,Poti sa le estompezi,eventual, tinand dieta si facnd sport, dar vergeturile nu mai dispar.Da-te cu fond de ten, sau cu un concealer daca te simti jenata de asta, altceva nu ai ce sa faci.Si eu am cateva pe fund si m-am interesat si stiu ca nu mai dispar decat in cazul in care sunt din acelea rosii, proaspete.In momentul in care devin sidefii nu mai ai ce sa faci.

| Daria1992 explică:

Si alea rozalii cu ce le pot indeparta?