| Chlo a întrebat:

Heeei la toata lumea. Cam de aproximativ 2 luni am inceput sa ma duc la sala( de 3 ori pe saptamana) si mai fac sport acasa(cam in jur de 30 de min) si asa vrea sa stiu daca ce mananc este binebig grin. Deci dimineata mananc un bol de lapte cu musli apoi la scoala mananc un iaurt. Cand vin acasa mananc ce gateste mama(nu prajeli sau grasimi de ex. salata cu piureu si etc.). Apoi la 6 mai mananc 1-2 felii de paine cu ceva. Mentionez ca beau cel putin 2 l pe zi. In aceste 2 luni nu am dat decat 2-3 kg jos si mi se pare putin sad. Deci ce fac bun si ce rau si ce ar trebuie sa mai fac sau nu? Funda garantat + voturi:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| moschus a răspuns:

Deci sa inteleg ca vrei sa slabesti dar daca mergi la sala ai nevoie de energie si iti trebuie energie, pai mananca la sala cate o banana, dimineata mananca lapte degresat cu musli, la scoala iti trebuie si niste glucide mananca biscuiti sau glucoza, cand ajungi acasa orez piept de pui la gratar multe mai ales la gratar, paine graham si apa cu lamaie, apa bauta este bine la fel ca si alimentele mananca cate putin de mai multe ori pe zi, dar ai grija si de stomac sa nu ii faci rau.Depinde de metabolism cat de repede asimileaza grasimile, cantareste la gram dimineata tu stii cum corpul tau asimileaza si de acolo calculezi, iti faci un carnetel cu ce ai mancat si vezi cat ai pus sai ai scazut.

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Eu cred ca este ok, sa dai jos kilograme intr-un mod natural (fara pastile sau din astea) e mai greu dar si mai sanator big grin

| Alexandra_6314 a răspuns:

Buna mariacerasela, ai putea, te rog sa ne spui cura pe care o ti? Multumesc aticipat

| mariacerasela a răspuns:

Buna eu ma mir ca in 2 luni ai dat jos doar atat eu in 1 saptamana jumate am dat 3 kg.si mentionez tin o cura pup succes la slabit

| punctuletz_8585 a răspuns:

Hey,eu am inceput o noua "dieta"- sala impletita cu consumul de alimente cu calorii negative.
Spre exemplu :dimineata mananc orez cu mre sau fructe de mare,la amiaz manac un ou, o salata de cruditati, iar seara un fruct din categaria calorii negative.
Multa apa! la Sala ma imbrac fff gros ca sa pot transpira...si cam atat...
pana acum a functionat 2 zile, 2 kg...sau 1 kg la 2 zile...depinde de organismul fiecaruia.
baftahappy