| Ariana11 a întrebat:

Heei! Doctorul de familie da trimitere la stomatolog(dentist)? FUNDAA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU!
LA stomatolog se merge FĂRĂ Trimitere, dar ai nevoie de Programare!

N-am înţeles la ce "control" te referi...
De obicei, consultaţia se plăteşte : între 20-50 lei, în funcţie de cabinet sad
Iar la cea consultaţie îţi va spune cam ce trebuie reparat şi cam cât te costă lucrările ( sau întrebi tu preţul )!

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu prea cred... mi-am facut de curand dantura si am platit tot.Si sunt platitoare CNAS
Incearca laun cabinet scolar.

| Ariana11 explică (pentru Fatamuntilor):

Daca merg doar la un control platesc? Si daca platesc, cam cat?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Ariana11):

Depinde de cabinet.In orice caz, nimeni nu se uita in gura ta gratis.Cel putin 20 -30 de lei.
Oricum dentistul iti va spune cat costa fieare operatiune.

| 愛日本 a răspuns (pentru Ariana11):

Daca nu esti inscrisa la acel stomatolog, da platesti

| ionutaurel a răspuns:

Nu,dar cica poti sa ii dai o "atentie" ceva