| 12iulia34 a întrebat:

Hei, imi trebui trimitere de la doctorul de familie ca sa am gratuit la stomatolog? ce trebui sa fac ca sa am gratis?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Stomatologia nu are treaba cu medicina generala, sunt domenii diferite. Mergi la dentistul care doresti sa te trateze si in urma consultului, hotarati impreuna ce este de facut si cam cat costa, in functie de tariful fiecarui cabinet privat. Gratuit nu te poti trata.

| HadesSs a răspuns:

Sunt anumite cabinete care au contracte cu casa de asigurari la acele cabinete te poti trata cu trimitere de la doctorul de familie fara sa platesti, pentru ca prin lege esti asigurata pana la varsta de 26 de daca esti elev sau student.