| florentina1231 a întrebat:

Heei..In august, vin in Romania. happy Dar pana atunci as vrea sa dau jos cel putin 10 kg.. Ce diete imi recomandati?
Diete pe care dvs le-ati facut si care au dat rezultate happy
Funda celei mai bune diete happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La vârsta ta NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, la sală, zilnic ), te abţi de la dulciuri, mănânci mai puţin ( cantitativ ), NU cinezi după ora 19 şi DOAR ceva "uşor" seara, mănânci DOAR pâine NEAGRĂ ( sau de secară ) şi foarte PUŢINĂ, etc.

Alegi alimente care au mai puţine calorii/zilnic ( pentru a scădea consumul zilnic de calorii ) - vezi tabelele de la linkul :
http://www.reteteculinare.ro/sanatate/calorii/tabel/

http://www.fitness-god.ro/tabel_valoric_alimente.php

Toate cele bune.

| florentina1231 explică (pentru bursuc001):

Buna. happy Un sfat dragut, dar problema este ca nu am timp de sport! De la 8 pana la 15 sunt la scoala, iar de la 15:30 pana seara la 21:00 sunt dadaca!
Cand ajung seara, vin obosita..Cateodata fac cateva abdomene!

| bursuc001 a răspuns (pentru florentina1231):

Într-adevăr, atunci NU mai ai când să faci sport...

Oricum, nici eu nu am făcut sport şi am reuşit să slăbesc 9 kg în 5-6 săptămâni ( cu metoda de mai sus ).
Şi, am 42 de ani...

Deci, şi în cazul tău ar TREBUI să "funcţioneze"!

O seară frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista dieta! Lasa dietele!
Daca vrei sa scapi de kilograme,tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| MrStealYourGirl a răspuns:

Îți recomand http://healthy.kudika.ro/......ezeu.html. Eu am urmat-o si a dat roade.

| Gavrybos1235 a răspuns:

Pai in prima faza nu trebuie sa te infometezi ca s-ar putea sa ajungi la ANOREXIEwinking cum am ajuns si eu dar am trecut peste n fine [mananca daca trezesti dimineata iti recomand sa Eviti cerealele cu lapte ingrasa oi ce lapte ori ce e dulce bea un ceai sau o cafeawinking la 13:00 sau la 14:00 cand ti se Face foame mananca Orez fiert Asezonat cu Piept de pui tot fiert, EXCLUS ( sare, ulei delikt sau alte contimente) dupa ce ai mankt stai 20 min, si fugi n parca alerfare 30 min sau cu bicicleta cand vi acasa e ceasul vreo 4 mananci un mar si ultima masa sa fie la 6 poti manca o Salatawinking faci regimu asta timp de o sapt dupa aia il schimbii pe fructe dupa aia pe supe happy sper sa te fi ajutat nu te infometa ca ajungi la anorexie asa am vrut si eu sa slabesc 10kg si amslabit 30 de kg n 2 lunii happy sper sa faci ce ti-am zis :*

| florentina1231 explică (pentru Gavrybos1235):

Pfff...Problema este ca nu am timp de sport sad ajung seara la 21.00 acasa...Si atunci fac cateva abdomene;(