| Lonelycatp20 a întrebat:

Hei. acum 3-4 săptămâni am fost la un consult la ortopedie și am ceva probleme cu coloana, deși nu mă doare decât dacă fac un efort foarte mare.Mi-a măsurat și picioarele iar piciorul stâng e mai lung decât cel drept.Chestia asta nu e vizibilă de la o distanță mare laughing atât doar că eu simt că talpa piciorului stâng este băgată mai adânc în podea atunci când calc. Din ce cauză am această problemă? Dacă mă gândesc mai bine poate de aceea nu am mai crescut așa de mult.Imediat fac 17 si am abia 1, 56.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Freya1 a răspuns:

Am si eu o prietena cu probleme de genu un sold ii este mai sus.Pai cauze sunt multe si la ea medicul i-a spus mai multe.In primul rand tatal ei are probleme cu un picior dar nu este din nastere problem deci nu stiu daca este posibil sa il mosteneasca dar se prea poate sau cand a nascuto mama ei si medici au scos-o eu fi provocat ceva leziuni care arunci pe moment nu s-au observat ca nu a fost asa grav si ea era mica sau scoleoza sau in timp de la incorectitudinea in mers in stat etc s-a dezvoltat problema respectiva fiind tanara si inca formandusi corpu posibil sa o fi facut gresit