| zattech a întrebat:

Hei. Am 17 ani, încă virgină, dar am o problemă vaginală. Deși încerc să am o igienă cat mai bună, am o problema care de un an nu imi da pace, si anume, un miros vaginal care își schimbă mirosul de multe ori pe zi si o secreție cu diferite texturi. Am luat legătura cu un ginecolog foarte bun din orașul meu (bineinteles, am primit tratament pe care l-am si respectat si repetat de mai multe ori in diferite perioade), dar nu se vede nici măcar o diferență. Nu as dori sa ma duc la un control tocmai fizic, deoarece sunt virgină.
Ce pot face in această situație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la un control fizic, daca vrei chiar la o doctorita (femeie) ginecologa si precizeaza inainte de consult ca esti inca virgina!
Astfel va face consultul adecvat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa faci o ecografie transvaginala sa vada medicul tipul de infectie pe care il ai, si sa i ti dea un tratament bun, sigur ai nevoie de alt tratament deoarece microbul este agresiv si reapare după intreruperea tratamentului, cu alte cuvinte este rezistent si numai cu o ecografie si eventual o biopsie daca medicul crede ca trebuie sa faca acest test va depista clar cauza si va da tratament corect, singură nu vei scapa de microb, mergi la ginecolog ce daca esti virgină? Nu ai o boala transmisibila sexual, ai o infectie care s-a dezvoltat datorita uinei raceli anexite cistite, sau ovarelor.

| RxTx a răspuns:

Mergi la ginecolog
găsesteti si tu un iubit
apoi mergi inca o data la ginecolog
Eu m-am bucurat de una extraordinar de frumoasa pentru ca ginecolog-ul o trimisese sa gasesca pe cineva si din intamplare am fost eu primul care i-am ieșit in cale happy
Apoi am fost impreuna 3 ani.

| zattech explică (pentru RxTx):

Cu ce m-ar ajuta găsitul unui iubit in așa situație?

| RxTx a răspuns (pentru zattech):

Lărgește gaura si pe urma te poti spala in interior
Găsești aici mai multe explicații

https://www.google.com/......ps?/search

Sunt niste pompe cu ajutorul caruia poto baga niste sapunuri spexiale
Sau ceva sntibiotice

Ce iti zice ginecologul

VEZI CĂ GINECOLOGUL POATE SA FACA SI ANALIZE
POATE SA IA DE ACOLO CU UN BEȚIȘOR SI SA PUNĂ LA MICROSCOP
SI SA AFLE ce bacterii cum se numesc care se tot imultesc in tine
Poate ai o ciuperca

Știind ce se întâmplă conform analizelor de laborator știe si ce substanță chimica medicament te poate scăpa de micoza respectivă

| Brizbriz a răspuns:

"Am luat legătura cu un ginecolog foarte bun din orașul meu"

mergi intr-un oras mai mare, eventual la privat, evident ca ai o problema, ca o infectie sau o ciuperca, care pot fi luate si fara transmitere sexuala

"Nu as dori sa ma duc la un control tocmai fizic, deoarece sunt virgină."

doctorul NU o sa te dezvirgineze, si sunt solutii alternative cum ar fi ecografie, sau cablu foarte, foarte subtire, cu o camera in varf, care trece fara sa rupa himenul

| mdc98 a răspuns:

E posibil si din cauza la ce mananci.

| zattech explică (pentru mdc98):

Si cam ce alimente ar influența?

| mdc98 a răspuns (pentru zattech):

Gen ceapa, usturoi, condimente. Dar acum nu inseamna ca trebuie sa renunti la alimentele astea. Poate e ceva infectie acolo sau ciuperca sau ceva, sau poate e ceva normal.