| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am 19 ani și de când am menstruație e prima dată când mi-a venit de două ori în aceeași lună, prima dată mi-a venit pe 2 noiembrie și acum, pe 28 a doua oară, care ar putea fi cauzele? Țin să menționez că după ce mi-a trecut mi-am făcut analize de sânge și nu am absolut nimic, doar celulele albe mărite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ciclul este regulat si se succede la 26-27 de zile, este perfect normal sa-ti vina de 2 ori pe luna, ca luna are 30 sau 31 de zile!

| StefanaRoxx a răspuns (pentru Violleta2022):

La mine nu e regulat, în fiecare lună îmi venea pe dată diferită

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanaRoxx):

Atunci de ce mai vii sa intrebi de ce ti-a venit de 2 ori in aceeasi luna, daca stiai ca ai ciclul neregulat?!

| StefanaRoxx a răspuns (pentru Violleta2022):

Pentru că nu am pățit așa până acum, iar din câte știu neregulat înseamnă mai devreme cu 2-3 zile sau mai târziu față de luna trecută, nu de două ori în aceeași lună!

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefanaRoxx):

Dar este perfect normal sa ai ciclul de 2 ori in aceeasi luna, mai ales daca ai ciclul regulat de 26-27 sau 28 de zile, pentru ca luna are 30 si 31 de zile, asta in situatia in care mentra vine in primele zile ale lunii.