| iPhone23 a întrebat:

Buna luna trecută noiembrie 28-2 am avut ciclu, luna asta in ianuarie mi-a venit cred pe data de 5 pana in 9 azi după masă
Prima oara in data de 5mia curs un fel de sange negru, iar dupa roșu culoarea normală, dar nu am avut dureri abdominale, si la urinarea nu se vedea sange help

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Penultima sangerare (adica MENSTRUATIE si NU CICLU) s-a manifestat/desfasurat pe durata a 5 zile si in acest context se poate afirma ca a fost o MENSTRUATIE normala d.t.p.d.v.
CICLUL MENSTRUAL care a urmat s-a suprapus peste intervalul cuprins intre 28.11. 2020 - 04.01. 2021 = 38 zile fiind un ciclu menstrual mai lung cu 10 zile fata de ciclul menstrual de 28 de zile, cel care este considerat ca este lungimea IDEALA. Acesta situatie se poate considera ca s-a datorat faptului ca cilul tau menstrual este detipul NEREGULAT.
Ultima MENSTRUATIE (deci NU CICLU) din nou s-a manifestat si desfasurat pe durata a 5 zile si din acest motiv se poate afirma ca din nou a fost o MENSTRUATIE normala d.t.p.d.v.
Starile si semnele caracteristice simptomele premenstruale in unele cazuri pot sa lipseasca cu desavarsire si asta se intampla tot din cauze de natura hormonala. Poti fi foarte multumita ca tu nu esti nevoita sa induri starile si neplacerile care pe multe fete le termina atat fizic cat si psihic. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce help doresti?
ca nu stim ce vrei!