| IngerasulMicutz a întrebat:

Hei, am avut depresie o perioadă lungă de timp, acum nu mai am.
Credeți că poate „reveni„? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rainmaker a răspuns:

Buna Ingeras!
Tu stii cel mai bine motivele acelei depresii. daca acele motive nu se vor mai repeta, poate ca nici depresia nu-ti va mai tulbura existenta.Considare-te oarecum, vaccinata!

5 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine. Dacă tu o lași, va reveni.

| IngerasulMicutz explică (pentru anonim_4396):

Știi, asta chiar nu înțeleg.

| FaraiiAndile41 a răspuns:

Si eu am avut o gramada de depresii. Deci, important e ca alte persoane infara de familia ta (ar fi bine sa stie) sa nu stie chiar totul, e posibil ca dupa un timp sa te aiba la mana. Poti vizita un pshiholog sa te consumi, el/ea nu te va judeca niciodata :3
Sper ca ti-am fost de ajutor, pup:*

| IngerasulMicutz explică (pentru FaraiiAndile41):

Mulțumesc pentru răspuns, dar eu nu mă mai duc la psiholog..am mai fost și nu m-a ajutat cu nimic, a fost mai rău.