| malina008 a întrebat:

Hei. Am o întrebare, care sunt simptomele pentru oreion? M-am umflat in partea stânga, am dureri de ureche, de cap. Am fost la medic. Medicul ORL mi-a zis ca am oreion, sa merg la boli infecțiose pentru tratament. Acolo mi s-a zis ca nu am oreion, deoarece nu sunt umflata in ambele părți și nici nu am făcut febra sad. Țin sa menționez ca azi nu sunt la fel de umflata ca și ieri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Simptomele de oreion, sunt: dureri de ureche, de cap si umflarea laterala.
Oreionul apare intai la o ureche si ulterior se muta si la cealalta, umflanndu-s eintai intr-o parte si apoi in cealalta. Dar, sunt cazuri, cand numai 1 singura parte este umflata!